Kaubamärgid
Reklaam

Jalatsi hooldus

Tootekood:  9

Jalatsihoolduse seitse seadust

1. Immuta jalatseid juba enne esmakordset kandmist.

Enne nahkesemete esmakordset kandmist tuleks neid töödelda niiskus- ja mustuskaitsega. Töödeldud nahk on vett-tõrjuv ega lase mustusel sügavale tungida. Esmakordsel töötlemisel immuta jalatseid materjalile sobiva aerosooliga ühtlaselt paar-kolm korda, pihustades vahendit 20 cm kauguselt ning lastes sel vahepeal kuivada ja sisse imbuda.

Nii lood materjalile tugeva kaitsekihi. Pärast vahendi lõplikku kuivamist tuleks sile nahk poleerida, kasutades selleks naturaalsete harjastega harja või poleerimislappi, kare nahk aga karestada veluuriharjaga.

2. Uuenda niiskus-mustuskaitset regulaarselt sõltuvalt ilmast ja jalatsite kandmissagedusest.

Pideval kandmisel väheneb pikapeale ka niiskus-mustuskaitse, sest peale mehaanilise kulumise väheneb kaitseefekt kiiremini ka kehvemates ja niiskemates ilmastikuoludes. Sellepärast peab kaitset regulaarselt uuendama.

3. Et nahk säiliks elastne, peab teda toitma.

Jalatsite regulaarsel kandmisel väheneb nahas sisalduvate rasvade ja õlide hulk, mis hoiavad naha elastsena, ning seega muutub nahk kuivaks ja pragunevaks. Sellepärast on soovitatav kasutada regulaarselt nahahooldustooteid, mis sisaldavad mõnda kasulikku ainet, nagu mesilasvaha, mandliõli jne. Samuti aitavad hooldustooted värskendada jalatsite värvi.

4. Nahka tuleks puhastada sõltuvalt selle tüübist ning määrdumisest.

Enne hooldustoodete kasutamist ja niiskus-mustuskaitse värskendamist tuleks jalatsid puhastada. Eelista kuivemapoolset puhastamist, mis ei ole nahale nii koormav: kergelt niiske lapiga või lihtsalt harjaga. Kui tegemist on juba sisseläinud mustusega, tuleb appi võtta märjad puhastusmeetodid.

Puhastusvahtusid ja šampooni kasutades tasub materjal eelnevalt kergelt veega niisutada, siis toimivad vahendid efektiivsemalt ja tulemus jääb ühtlasem. Pärast jalatsite põhjalikku puhastamist tuleks niiskus-mustuskaitset kindlasti uuendada.

5. Pane oma päeval jalas olnud jalatsid «pausile».

Niiskeid jalatseid ära aseta otse radiaatori või muu küttekeha peale, see kuivatab liialt nahka; lase jalanõudel lihtsalt toasoojuses kuivada. Võimaluse korral eemalda ka sisetallad ja ära kanna samu jalatseid kaks päeva järjest.

6. Kasuta jalatsites sisetaldu – nii püsivad jalatsid seest puhtad ja kuivad.

7. Kasuta reisile minnes ning jalatseid talve- või suvekorterisse pakkides kingaliiste.

Näiteks puitliistud on ideaalsed niiskuse imajad ja sobivad hästi jalatsitesse ka siis, kui asetad need ööseks kuivama ja puhkama.

 

Tekst on pärit : Naine24.ee.

Sarnased tooted